Flavonoidok és vitaminok védő szinergiája
A szervezet védelme betegségek, fertőzések vagy a fizikai rosszullétben megtestesülő stressz ellen egy fontos egészségügyi cél, és nem csak azért, mert nem jó érzés gyengélkedni, de egy sokat jelentő programot vagy nyaralást sem szeretnénk lemondani betegség miatt.
A védekezőképességünket növelhetjük, ha a szokásos C- és D-vitamin kúrát egy olyan növényi színanyaggal erősítjük, mely az utóbbi pár évben kiemelt figyelmet kapott, hiszen intenzív antioxidáns tulajdonságán túl vírusellenes és antimikrobiális hatású, valamint C- és D-vitaminokkal kombinálva új zintre emeli az immunitást. Ez a pigment, ami pl. a japánakác virágjának kölcsönöz sárgás színt, a flavonoidok családjába tartozó quercetin, vagy magyarosan kvercetin.
A kvercetinnel és más flavonoidokkal felerősített C- és D-vitamin kombináció
- növeli a fertőzésekkel szembeni ellenálló képességet,
- mérsékli a megfázásos betegségek lefolyását,
- a veleszületett és az adaptív immunrendszer támogatója,
- gyulladáscsökkentő,
- kiváló választás allergiások vagy asztmában szenvedők számára,
- erősíti és rugalmasan tartja az érfalakat, mérsékli a magas vérnyomást,
- csökkentheti egyes rákbetegségek kialakulásának kockázatát.
A RIAVITA VITAMIN C+D+Quercetin egy termékben kombinálja a nagy dózisú C- és D-vitaminokat természetes flavonoidokkal: kvercetinnel és szőlőmag kivonattal. A hatóanyagok kombinációja nem véletlen, hiszen azok igazoltan szinergikus, egymást erősítő immun-moduláló hatást fejtenek ki.
Kiszerelés: 90 db zselatin kapszula.
Adagolás: Napi 2 kapszula (egyben vagy két részletben) étkezés utáni fogyasztása javasolt, mely 1000 mg C-vitamint, 4000 NE D-vitamint és 200 mg kvercetint valamint szőlőmag kivonatot tartalmaz.
Már napi 200 mg kvercetin felveszi a versenyt az allergiaellenes szerekkel
Az allergiás panaszokkal küzdő emberek milliói számára a tavaszi és nyári, de még az őszi időszak sem csak a szép időről és önfeledt kültéri időtöltésről szól, hiszen még szeptemberben is javában tart a parlagfű és az üröm pollenszórása. A fűfélék, gyomnövények és a fák pollenje, valamint a por szemviszketést, orrdugulást, alvászavart okozhatnak, és a kellemetlenségek listája tovább sorolható.
Az allergiás megbetegedések száma növekszik
Allergiáról akkor beszélünk, ha a szervezet egyébként ártalmatlan anyagok ellen reagál, például pollenre, porra, állatszőrre vagy akár ételekre. Immunrendszerünk úgynevezett antitesteket termel, melyek az adott allergént testidegenként azonosítják és károsnak tekintik még akkor is, ha valójában nem az.
Az allergiás megbetegedések előfordulásának az elmúlt néhány évtizedben bekövetkezett drámai növekedése több tényezőnek tulajdonítható:
- a „higiénés hipotézis” szerint a modern életmód következményeként csökkent mikrobiális terhelés gyermekkorban,
- a külső környezeti tényezők változásai,
- fokozott antibiotikum használat,
- az acetaminofen fokozott alkalmazása gyermekeknél,
- az étrenddel összefüggő életmódbeli változások, vagyis a bevitt tápanyagok minőségének és mennyiségének változása, valamint a mozgáshiány,
- és a nem megfelelő D-vitamin ellátottság, mert ez a vitamin elengedhetetlen a tüdő és az immunrendszer megfelelő fejlődéséhez.
Természetes kiegészítő megoldás
Az antikolinerg, antihisztamin vagy szteroid készítmények alkalmazása ugyan enyhülést hoz, de komoly mellékhatások fordulhatnak elő. Szerencsére nem a gyógyszerek jelentik az egyetlen megoldási lehetőséget. Az immunrendszer támogatása és az allergiás tünetek enyhítése, bizonyos táplálékokkal is elérhető, sőt, fokozható. Az egyik figyelemre méltó természetes antihisztamin tulajdonságú táplálék összetevő a kvercetin, amire angolosan
’quercetin’-ként is szoktak hivatkozni.
A kvercetin és az allergiás tünetek enyhítésében betöltött szerepe
A kvercetin egy természetes, flavonoid típusú antioxidáns, amelynek immunmoduláló és gyulladáscsökkentő hatásairól már számos beszámoló született. Ezek mellett antiallergén hatásai is ismertek, mint például a hisztamintermelés és a gyulladást elősegítő mediátorok gátlása, a Th1/Th2 immunsejtek egyensúlyának szabályozása, valamint a B-limfociták által
kibocsátott antigén-specifikus IgE antitestek számának csökkentése. A kvercetin tehát kiemelt szerepet játszik a gyulladáscsökkentő és immunmoduláló funkciókban.
A közelmúltban egy allergiás panaszokkal küzdő felnőtteken végzett kutatás eredményei igazolták, hogy a 4 hétig tartó kísérlet alatt napi 200 mg kvercetin tartalmú kiegészítő fogyasztása jelentős javulást eredményezett az allergiás panaszok leírására szolgáló szubjektív és objektív értékelésben egyaránt, így az alvás minőségében, az allergiás nátha súlyosságában és az orrváladék eozinofilszámában is. A kvercetin tehát egyértelműen enyhítette az allergiás panaszokat.
Az allergia enyhítésének egy másik természetes eszköze: a C-vitamin
A C-vitamin amellett, hogy antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságaival erősíti az immunrendszert, természetes antihisztaminként is működik. Mivel az allergia nem más, mint az immunrendszer válasza, allergia szempontjából is rendkívül fontos a megfelelő C-vitaminellátottság. A kvercetin és a C-vitamin együttes alkalmazása ígéretes gyógymódot kínál az allergiás megbetegedések kezelésére. Külön-külön mindkét hatóanyag hat a szervezet hisztaminszintjére, azonban e két antioxidáns kombinációja szinergikus, azaz egymást felerősítő hatást fejt ki, csökkentve az immunrendszer által termelt hisztamin mennyiségét és az allergiás tüneteket.
Összegzés
Az allergiás betegségek számának világszerte előforduló rohamos növekedésével egyre nagyobb az igény az új, antiallergén bioaktív vegyületekre, különös tekintettel a természetes, káros mellékhatásoktól mentes hatóanyagokra. Az utóbbi időben a tudományos érdeklődés a
flavonoidok, leginkább a kvercetin felé fordult. A kvercetin erős antioxidáns,
gyulladáscsökkentő és allergiaellenes tulajdonságait tudományos vizsgálatok igazolták. Ezen eredmények alátámasztják a kvercetin egyedülálló pozícióját az allergiás panaszok kezelésében. A pozitív hatások további fokozása érdekében a kvercetin C- és D-vitaminokkal történő együttes alkalmazása még jobb választás lehet. Ezen hatóanyagok igazoltan szinergikus, egymást erősítő immun-moduláló hatást is kifejtenek, növelik a fertőzésekkel
szembeni ellenálló képességet és mérséklik a légúti betegségek tüneteit. További extra előnyük, hogy a gyulladáscsökkentő és érfal erősítő hatásaiknak köszönhetően ráadásul mérséklik a magas vérnyomást és csökkenthetik a krónikus megbetegedések kialakulásának kockázatát is.
A tudományos eredmények az alábbi eredeti forrásokból ellenőrizhetők:
https://www.aaaai.org/tools-for-the-public/conditions-library/allergies/prevalence-of-allergies-and-asthma
https://aacijournal.biomedcentral.com/articles/10.1186/s13223-020-00434-0
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35776034/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1782506/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5349720/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4369152/
https://aacijournal.biomedcentral.com/articles/10.1186/s13223-020-00432-2