Hogyan akadályozza meg a Xylitol fogyasztása a fogszuvasodást?
A szájüregben természetesen meglévő baktériumok, amelyek a fogszuvasodást okozzák, a táplálkozás során bevitt étkezési, - cukorrépából vagy nádból előállított - cukor (szacharóz) lebontásából és anyagcseréjével élnek. Az étkezési cukortól eltérő atomszerkezetű xilitet viszont nem tudják lebontani és megszakad anyagcseréjük és szaporodásuk. Ennek következtében csökken a fogszuvasodás előfordulásának esélye is. Nemzetközi kutatások alapján azokban a vizsgálati csoportokban, amelyek napi 3x rágtak 100%-os xilittel édesített rágógumit, a fogszuvasodás akár 60-70%-os arányban is visszaszorult.
Miért mondjuk, hogy a Xylitol újraépíti a fogzománcot?
Kutatások kimutatták, hogy a Xylitol különösen hatékony a fogzománcon jelentkező kisebb károsodások, repedések kijavításának elősegítésében. A xilittel keveredett nyál lúgos kémhatású, semlegesíti a baktériumok anyagcseréjéből származó savakat és a benne található kalcium, foszfát és fluorid beépül a fogzománcba. Egy tanulmány szerint a sérült vagy hiányos helyek 10-27%-át javította ki, keményítette meg.
Lehet hogy a Xylitol rágóguminak hamarabb elmegy az íze?
Elképzelhető, de ezért cserébe 100% génváltoztatástól mentes, természetes növényi xilittel édesített terméket kap cserébe. A Xylitol nem tartalmaz mesterséges édesítőket, mint pl. az aszpartam vagy más vegyi adalékokat, és ízfokozókat - ezért nem tart esetleg olyan sokáig az íze, mint más terméké. Mikor elmegy a rágógumi íze, az
azt jelzi, hogy a szájüreg Ph értéke helyreállt és a Xylitol betöltötte "fogszuvasodást megelőző" funkcióját.
Ajánlott napi fogyasztás:
3g - 3db drazsé étkezés után. Túlzott fogyasztása hasmenést okozhat.
Egy dobozban 30 db drazsé van.
Összetevők: édesítő: xilit (72%), rágógumi alapanyag, ízesítők, nedvesítő: glicerin, sűrítőszer: gumi arábikum, emulgeáló: szójalecitin, színezék: titánoxid (E171), bevonat: karnauba viasz.