A tea elkészítése: Egy teáskanál teakeveréket teszünk 3 dl forrásban lévő vízbe, pár perc múlva leszűrjük, majd langyosra hűtve kortyoljuk.
A napi adag 2x1 csésze, amely mennyiséget ne lépjük túl.
A napi folyadékbevitel növelésével és a gyógynövények vizelethajtó hatására, fizikálisan is növekszik a vizelet mennyisége, a vizeletsugár erőssége, így jobban tisztulnak a húgyutak, a vesék és a prosztata, ezáltal megszűnik a húgyhólyagban pangó vizelet is, ami a fertőző kórokozók táptalaja lehet. A gyógynövények egyes hatóanyagai gyulladáscsökkentő és nyugtató hatásúak, csökkentik a prosztata és a húgyutak gyulladását, mások lazítják a prosztata simaizom állományát és olyan hatóanyagokat is tartalmaznak, amelyek vér-és nyirokkeringés fokozásával helyreállítják a prosztata vérellátását, visszaállítva ezzel a normális működését.
Csalán: A csalán ásványi anyagokban gazdag növény, ezáltal jelentősen javítja a vizeletürítési funkciókat. Megkönnyíti a vizeletürítést, melynek hatására csökken a hólyagban visszamaradó pangó vizelet. Fogyasztásával az éjjeli vizeletürítések száma körülbelül a felére csökken.
Gyújtoványfű: a görvélyfűfélék családjának egyik faja. Prosztata megnagyobbodásra, éjjeli ágybavizelésre, vizelettartási gondokra használják, a prostata szöveteit tisztítja, ödémához hasonló túltengését lohasztja, krónikus gyulladását csillapítja, így a vizelést könnyíti.
Kisvirágú füzike: a virágos hajtásában lévő főbb hatóanyagok fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatásúak. Hatásos a prosztata jóindulatú megnagyobbodásánál, de akár rosszindulatú elváltozásoknál is alkalmazható kiegészítő kezelésként. Különösen ajánlott még a vese és húgyvezetékek betegségeinél, mivel növeli a vizeletürítés mennyiségét, csökkenti az éjszakai vizelések számát.
Mezei zsurló meddő hajtás: vizelethajtó hatásának köszönhetően segíti a húgyutak átöblítését, húgyúti fertőzéses panaszokat enyhítheti.Szilícium és szerves ásvány tartalma miatt kiváló tonizáló, erősítő hatású. Általános tisztítója a szervezetnek, segít a lerakódott zsírok oldásában.
Nyírfalevél: Flavonoidokat, káliumsókat, C-vitamint, aszkorbinsavat és illóolajat tartalmaz, ezek pedig összességében több területen fejtik ki hatásukat. A nyírfalevél tehát gyulladáscsökkentő, vizelethajtó, vértisztító, fertőtlenítő, lázcsillapító, reumatikus fájdalmakat is csökkent és görcsoldó hatású.
Figyelmeztetés: A kúra 3 hétig tart, majd egy hét szünet következik, majd újra lehet folytatni a kúrát, ekkor 2 hét szünet következik, szükség szerint még egy három hetes kúra folytatható.
Összetétel: csalánlevél /Urtica dioica folium, gyujtoványfű/Linaria vulgaris, kisvirágú füzike /Epilobium parviflora, mezei zsurló meddő hajtás /Equisetum arvense, nyírfalevél /Betula pendula dolium.